Kontakty

Logo knihovny

W. Churchilla 3
Ústí nad Labem
400 01

tel.: 475 209 126 (lidová část)
tel.: 475 220 811 (vědecká část)
fax: 475 200 045
SMS: 733 121 808
IČO: 00083186
e-mail: knihovna@svkul.cz
www: http://www.svkul.cz/

další kontakty

kalendář akcí

červen

POÚTSTČTSONE
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123

Doporučujeme

Ptejte se knihovny

Systém Kramerius

Kramerius4

Wifi logo

Webarchiv logo

čtečky

Půjčování čteček elektronických knih lze sledovat v našem katalogu. Pokud jsou vypůjčené, lze je rezervovat.

Seznam děl v českém jazyce na čtečkách Sony (formát pdf, vel. 82 kB)

Seznam děl v cizích jazycích na čtečce PocketBook 360 (formát pdf, vel. 695 kB)

Čtečky jsou speciální přenosná zařízení, jejichž obrazovka napodobuje papír. Na rozdíl od mobilů či LCD obrazovek počítačů není displej čtečky podsvícen, takže čtení není pro oči tolik unavující. Přístroje navíc jsou velmi lehké a tenké (hmotnost asi 300 g), takže čtenář může mít s sebou neustále vlastně spoustu knih. Při čtení není potřeba být připojen ke zdroji elektrického proudu, nabitá baterie v přístroji má výdrž několika tisíc otočení stránky a lze ji snadno dobíjet.
 
Registrovaní čtenáři (od 18 let výše) si mohou elektronickou čtečku vypůjčit domů na dobu 14 dní. Protože pořizovací hodnota čteček je poměrně vysoká, vyžaduje knihovna složení jistiny (kauce) ve výši 1000,- Kč. Ta je samozřejmě vydána zpět, jestliže je čtečka v dohodnuté lhůtě a v pořádku vrácena. Jistina je započtena proti smluvní pokutě, případně vzniklé škodě, pokud dojde k poškození věci.
 
Elektronické čtečky se půjčují v hudebním oddělení (budova v ul. W. Churchilla č. 3). S každým zájemcem je uzavřena smlouva o výpůjčce, ve které jsou stanoveny veškeré podmínky. V knihovně jsou k dispozici čtenářům čtyři čtečky pro texty v českém jazyce, jedna pro texty v cizích jazycích. Prostřednictvím katalogu si můžete ověřit, zda jsou čtečky v danou chvíli k vypůjčení. Pokud jsou půjčené, můžete si je zarezervovat.
Na vložené paměťové kartě jsou již v knihovně staženy knihy v českém jazyce, vesměs klasická díla krásné literatury se statusem volného díla. (Volné dílo je takové autorské dílo, jehož majetková autorská práva nejsou chráněna. Nejčastějším případem volného díla je autorské dílo, u kterého již doba ochrany vypršela - např. uplynulo více než 70 let od smrti posledního autora). Mimo tato díla je nově možné využít i e-knihy, k jejichž půjčování pro veřejnost byl knihovně dán souhlas majitele autorských práv (licenční smlouvou).

Pravidla používání čteček elektronických knih

1. Čtečky elektronických knih (dále „čtečky“) jsou určeny k absenčnímu půjčování s návratnou kaucí, přičemž výpůjčním místem je hudební oddělení SVK UL.

2. Čtečky si mohou půjčovat pouze registrovaní čtenáři starší 18 let.

3. Absenční výpůjčka čtečky (sada obsahuje čtečku, USB kabel, návod, nabíjecí šňůru) je čtenáři umožněna na základě smlouvy, uzavřené mezi knihovnou a registrovaným čtenářem. Při výpůjčce čtenář skládá kauci ve výši 1000,-Kč, která mu bude vrácena při vrácení čtečky.

4. Výpůjční lhůta je 14 kalendářních dnů; při pozdním vrácení zaplatí čtenář poplatek z prodlení 10,- Kč za každý den, o který byla překročena stanovená výpůjční lhůta.

5. Čtečka je půjčována s nahranými knihami, která jsou dle autorského zákona tzv. volná nebo ta, která za taková či podobná lze považovat na základě licenční smlouvy, kterou majitel autorských práv dává knihovně souhlas k půjčování e-knih pro veřejnost. Čtenář není oprávněn nahrané elektronické knihy ze čtečky mazat ani jiné přidávat.

6. Za neoprávněné využití autorsky chráněného díla odpovídá čtenář.

7. Čtenáři je zakázáno měnit nastavení čtečky.

8. Čtečka musí být vrácena jen v hudebním oddělení SVK.

9. Čtenář je povinen dbát na to, aby čtečka nebyla poškozena a aby nedošlo k její ztrátě či odcizení.

10. V případě poškození čtečky nebo jejího příslušenství je čtenář v souladu se smlouvou povinen zaplatit opravu, popř. dokoupit chybějící komponenty, přičemž jistina bude započtena proti vzniklé škodě.

11. Pokud čtenář poškodí čtečku tak, že ji nebude možné dále používat nebo ji vůbec nevrátí, zaplatí v souladu se smlouvou její pořizovací cenu včetně příslušenství.

12. Čtenář není oprávněn půjčovat čtečku třetím osobám.

tipy hudebního odd.

Pí a jeho život Planeta oceán Twilight sága Zabiják Joe Zabít tiše Země bez zákona Anna Karenina Divoši Kletba z temnot Na divoké vlně

Mapa webu    RSS    © Severočeská vědecká knihovna    Poslední aktualizace: 30. 10. 2013 13:29